Windows 10 Harita İndirme Nasıl Yapılır?

Windows 10 harita indirme işlemini anlatmadan önce Windows hakkında kısa bir bilgi verelim. Windows 10, gelişmiş bir işletim sistemine sahiptir. Önceki sürümlerinde sevilerek kullanılan tüm özellikleri beraberinde üzerlerine bir şeyler katarak kendi sürümünü oluşturmuştur.

Özellikle sık kullanılan uygulamalara ulaşabilmeyi daha kolay hale getiren sürüm, birden fazla uygulamanın da aynı anda kullanılmasını sağlıyor. Posta, takvim, müzik ve özellikle harita gibi uygulamalar çok daha fazlası için Windows 10 ile birlikte bilgileri yedeklemek için OneDrive kullanılabilir.

Harita Özelliği

Windows 10 ile gelen en büyük özelliklerden birisi de harita uygulamasıdır. Google Maps ve daha birçok harita uygulamaları gibi şehirlere, sokaklara, caddelere ulaşabiliyoruz. Ayrıca en güzel özelliği Offline yani çevrimdışı harita görüntüleme özelliğidir. Haritalar uygulaması çok güzel bir rehber, hem gidilecek hemde oturduğunuz yerden fikir alınacak bir uygulama.

Navigasyonun sesli olması, haritayı kullanırken başka işler de yapabilmeyi sağlıyor. 360 derece sokak görüntüsüyle, ekran üzerinden sokak sokak gezilebiliyor. Uydu görünümüne zaten diyecek söz yok.

Herhangi bir adres, kent, iş yeri, eczane, arkadaşınızın evi ve buna benzer yerler için başlangıç düğmesine basıp haritalar kısmından yol tarifi al seçilir. Ulaşım motoru değiştirebilme özelliği ile sürüş, toplu taşıma, yürüyüş seçeneklerinden biri seçilir. Buna göre o konuma ulaşabilecek zaman da hesaplanır.

Windows 10 Harita Nasıl İndirilir?

Windows 10 harita indirme işlemini yapmanız için aşağıdaki adımları uygulamanız gerekmektedir;

  • İlk olarak Windows Harita uygulaması güncel olmalıdır.
  • Başlat tuşundaki arama motoruna harita yazıldığı zaman Windows 10 haritaya ulaşılmış olunur.
  • Harita uygulaması güncel ise sol alt kısımda ayarlar bölümü vardır. O ayarlardan çevrimdışı harita indir bölümüne gelinmesi gerekiyor.
  • Bu bölüme geldikten sonra Windows 10 haritanın indirilmek istendiği ülke soruluyor.
  • Ülke doğru olarak seçildiğinde harita başarılı bir şekilde inme işlemini tamamlar.

İndirme işlemi bittiği zaman indirilen tüm haritalar, haritaların uygulamasından takip edilebilir, görülebilir. Bu noktada incelenmek istenen haritalara çevrimdışı bakılırsa, online servise göre bazı noktalar eksik ve yetersiz kalır. En önemlisi internet olduğu zamanlarda haritalardan istenilen bölüm indirilip, internet bağlantısı yokken bile bu indirilen haritaya ulaşabilmek her açıdan çok büyük kolaylık sağlıyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu