1. Ana Sayfa
  2. Dizi & Film
  3. What We Do in the Shadows Dizisinin Konusu, Fragmanı ve İncelemesi

What We Do in the Shadows Dizisinin Konusu, Fragmanı ve İncelemesi

What We Do in the Shadows

İsmini okuyunca korku dizisi olduğu izlenimini verse de tam tersi bu bir komedi dizisi. Kara mizah adı altında diziye bakış getirirsek yanılmış sayılmayız. What we do in the shadows dizisinde beraber yaşayan bir grup vampirin hayatı ele alınıyor. Fakat alıştığımız sıkıcı vampir dizi ve filmlerini unutun! Gülmekten karnınıza ağrılar girebilir! Daha önce filmi de çekilen dizi IMDB puanı olarak 8,4‘de.

What We Do in the Shadows Afişİlgililerine, dizi henüz 1 sezon ve yaklaşık 20 ile 30 dakika arası bölümlerden oluşuyor. İngiliz kara mizah anlayışını seven ve fantastik konulara ilgisi olanların izleyebileceği güzel bir dizi. Vampirlerin günlük hayatta neler yaptıkları, insanlarla olan iletişimleri ve hatta iş dünyaları bile dizide anlatılıyor. Yeni Zellanda’lı üç vampirin aynı evde yaşaması ve başlarına gelen olaylar ana konudur. FX kanalında gösterime giren dizi genel itibariyle New York’da geçiyor. Vampirlerin New York’da insanlarla olan iletişimlerinde nasıl başa çıktığı, yaşadıkları mizahi olarak bizlere sunulmakta.

Gölgelerde ne yaparız? olarak Türkçe’ye çevrilen What we do in the shadows başrollerinde Kayvan Novak, Matt Berry, Harvey Guillen ve Natasia Demetriou oynuyor. İki yönetmen (Jemaine Clement ve Taika Waititi) ve üç senarist (Stefani Robinson, Tom Scharpling ve Jemaine Clement) diziye katkıda bulunuyor. Daha önce de filmi çekilen diziyi kara mizah ilgisi olanlar oldukça beğenecektir. Vampirlerin kana susamışlığından bıktıysanız bu dizi tam da size göre!

What We Do in the Shadows Fragman

 

Yorum Yap