Twitter Güvenlik Açığı Bilinenden Daha Ciddi

15 Temmuz’da Twitter üzerinde gerçekleşen hack olayları sonucu onaylı Twitter hesapları üzerinden gönderiler paylaşılmıştı. Bu onaylı hesaplar arasında Bill Gates, Elon Musk ve Barrack Obama gibi önemli kişilerin de hesapları yer alıyordu.

Takipçilerden Bitcoin isteyen hackerler karşılığında 2 katı Bitcoin dağıtacaklarını söyleyerek gündeme gelmişlerdi.

Son gelen rapora göre, Twitter üzerinde yaşanan güvenlik açığı daha kritik seviyede olabilir.

Bitcoin borsaları paylaşılan hesapları kara listeye alarak gönderimlerinin önüne geçmeye çalıştılar.

Twitter Güvenlik Açığı

İki eski çalışanın açıklamalarına göre Twitter’daki bu güvenlik açığı bilinenden daha ciddi durumda. 15 Temmuz gününde yaşanan açık, aslında uzun süredir ciddi bir potansiyel açık olarak duruyordu.

Twitter ve FBI, geçtiğimiz günlerde yaşanan ihlalin sorumlularını ve nedenini araştırıyor. Twitter üzerinde yaşanan güvenlik açığı, açıklamalara göre 36 hesabı etkilemişti. Ancak cumartesi günü Twitter tarafından yapılan açıklamada failler, panele giriş yapmak ve 45 kullanıcının hesabına erişim sağlayabilmek için az sayıda çalışanı manipüle etmiş ve kimlik bilgilerini kullanmış.

Twitter Genel Müdürü Jack Dorsey, geçmişte attıkları yanlış adımları kabul etti. Dorsey yatırımcılara, “Hem çalışanlarımızı sosyal mühendisliğe karşı korumamızda hem de iç araçlarımızdaki kısıtlamalarda geride kaldık” dedi.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu