TikTok Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

TikTok uygulaması, dünyadaki en popüler kısa video platformlarından biridir. Kullanıcılar 15 saniyelik bir video oluşturabilir ve bunu arkadaşları ve milyonlarca diğer içerik oluşturucu ile paylaşabilir. TikTok, video oluşturmanın yanı sıra, Instagram veya Facebook’ta olduğu gibi canlı yayın yapmanızı da sağlar. TikTok’ta canlı yayın nasıl yapılır öğrenmek istiyorsanız, yazımızı okumaya devam edin.

Öncelikle bazı kişilerde TikTok live özelliği açık olmayabilir. TikTok canlı yayın açılmıyor sorununu çözmeniz için 1000 aboneye ulaşmanız gerekmektedir. Bu abone sayısına ulaştıktan sonra canlı yayın özelliği otomatik olarak açılacaktır.

TikTok Canlı Yayın Nasıl Açılır?

TikTok canlı yayın açmak her kullanıcı için heyecan verici bir işlemdir. Onlarca kişinin sizi izlemesi, yorumlar yapması ve desteklemesi video üreticileri için önemli bir itekleyici güç oluşturmaktadır. Tabi bu duruma TikTok’ta bulunan kural engel olabiliyor. Yazımızın başında da dediğimiz gibi TikTok 1000 takipçi olmadan canlı yayın açma özelliğini kullanamıyorsunuz. Eğer abone sayınız yeterli ise aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir.

TikTok uygulamasından canlı yayın açmak için uygulamanız gereken adımlar;

  • TikTok uygulamasına girin ve + butonuna basın.
  • Ekranın alt kısmında Video ve Live seçenekleri bulunmaktadır. Ekranı sola kaydırarak Live özelliğine geçin.
  • Yayınınızı başlatmak için bir başlık ekleyin alanını doldurarak canlı yayınınıza başlık ekleyin.
  • Son olarak Live Olun butonuna tıklayacak canlı yayını başlatın.
TikTok Canlı Yayın Nasıl Yapılır
TikTok Canlı Yayın Nasıl Yapılır

Lütfen başlığınızı oluştururken düethayrantakipbağış veya bff gibi yasak kelimeler kullanmadığınızdan emin olun. Kullanılan herhangi bir yasak kelime varsa, uygulama canlı yayını başlamanıza izin vermeyebilir.

TikTok Live Açma Videolu Anlatım;


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu