1. Ana Sayfa
  2. İnternet
  3. iOS (iPhone) Reklam Engelleme Uygulamaları ve Programları

iOS (iPhone) Reklam Engelleme Uygulamaları ve Programları

iOS (iPhone) Reklam Engelleme Uygulamaları ve Programları

Telefonunuzda gezinirken aniden gıcık eden, sizi sinir küpüne döndüren, favori oyunlarınızı oynarken oyunun en heyecanlı yerinde karşınıza çıkan reklamlardan bıkmadınız mı? İOS reklam engelleme uygulamaları listemizde yer alan programlar ile iPhone ve iPad’lerinizde web sitelerinde veya oyunlarda fark etmeksizin sizi çileden çıkaran, rahatsız eden reklamlardan kurtulmuş olacaksınız. iPhone reklam engelleme programı listemizdeki uygulamaları denedikten sonra yorum kısmında duygu ve düşüncelerinizi belirtmeyi unutmayınız.

F-Secure AdBlocker

Finlandiya merkezli siber güvenlik şirketi olan F-Securenin reklam engelleme uygulamasıdır. Reklam engelleme uygulamaları arasında en çok ilgi çekici gelen noktası ise böyle büyük bir güvenlik şirketinin uygulamasının ücretsiz olması herkes tarafından takdirle karşılanmaktadır.

iPhone reklam engelleme programı ücretsiz olmasına rağmen uygulama içinde de herhangi bir satın alma derdiyle uğraşmadan ek seçenekler dahil bir şekilde kullanabiliyorsunuz.

Hangi sitelerde vakit geçirdiğiniz, nelere tıkladığınız, ne tür reklamlardan hoşlanmadığınız güvenlik ve etik çerçevesince uygulama geliştiricilerine iletilmiyor.

Aynı zamanda mobil veriniz açıkken gereksiz veya fazla harcama yapmadan internet sitelerindeki hızınızı azaltan reklamlara karşılık tam performans çalışmaktadır.

İNDİR

 

Purify Blocker

İOS işletim sisteminin kendi tarayıcısı olan Safari ile birlikte tamamen entegre olarak çalışan Purify Blocker ücretli olarak gelmektedir fakat işinin ehli olması konusunda şapka çıkartılacak durumdadır kendileri.

Reklamları mükemmel bir şekilde engellemesinin yanında sahip olduğunuz internet hızıyla internette gezinme hızınızı 2 katına kadar çıkarmaktadır.

Sadece bunla kalmayıp internet üzerinde yaşanan ağır trafiklere rağmen minimum şekilde veri tüketimi yapar ve gizliliğinizi herkesten koruyacak şekilde en üst seviyede tutar.

iOS reklam engelleme uygulamsı düzenli olarak güncellenmekte ve bu şekilde reklamları istediğiniz herhangi bir anda herhangi bir şeye ihtiyaç duymadan engelliyebilirsiniz.

İNDİR

1Blocker

1Blocker uygulaması güçlü ve kişinin kendisine göre özelleştirebilmesi ve en yaygın olarak kullanılan reklam uygulaması olmasına rağmen ücretsiz sürümü seçeneğiyle önünüze çıkan reklam butonları, sosyal ağ içerikleri, çerezler, +18 içerikler bulunduran siteler dahil internette gezinirken sizi rahatsız eden ve internet hızınızı gereksiz yere düşüren bu reklamları engelleyebilirsiniz.

İstediğinize bağlı olarak kendiniz de manuel olarak görmek istemediğiniz reklamlara karşı engelleyici oluşturabilirsiniz.

Uygulamanın ücretli versiyonunu kullanım durumunda ise neredeyse site yöneticilerinden farkınız kalmamaktadır istediğiniz reklamları kaldırabilir, siyah veya beyaz liste sitelerini değiştirebilirsiniz ama genel olarak ücretsiz sürümü çoğu kullanıcının görünüşüne göre yeterli durumdadır.

İNDİR

 

NordVPN: VPN Fast & Secure

NordVPN iPhone reklam engelleme uygulaması aynı anda hem bir VPN servisi hem de reklam engelleyici uygulamasıdır. VPN konusunda mertebelere oynayan uygulamamız kendisini rakipleri arasında çoktan kanıtlamıştır.

IP adresinizi site sahiplerinden gizliyerek ve aynı zamanda bulunduğun sitedeki reklamları sizden belli bir ücret karşılığında uzak tutmaktadır. NordVPN kişiye özel sanal bir ağ içerisinde servis sağlamaktadır. NordVPN’i sadece iOS işletim sistemlerinde değil Linux, Windows gibi bir çok işletim siteminde kendi kişisel servis sağlayıcınızı yaratmak için kullanabilirsiniz.

İNDİR

Weblock: Adblock and Proxy

Son tanıtacağımız iOS reklam engelleme uygulaması olan Weblock 2012 yılından itibaren İOS işletim sistemlerinde reklamları engelleme konusunda uzmanlaşmıştır.

Reklam engelleme uygulaması olmasına rağmen tahmin edemeyeceğiniz sayıda filtre çeşidine sahip ve şu an günümüzde 750.000 aktif kullanıcıya sahiptir.

Hangi ülkeden gelen reklamları engellemek istediklerinizi siyah ve beyaz listelerinizi sadece tek seferlik bir ödeme ile ömür boyu kullanabilirsiniz. Ortak kullanımlı cihazlarınızda ise çocuklarınızın veya arkadaşlarınızın bazı sitelere veya içeriklere ulaşmasını istemediğiniz durumda onları engelleyebilirsiniz.

Aynı zamanda uygulamamız kullanıcı dostudur bunu ara yüzdeki gözü yormayan, sade ve işlevli olan sistemi sayesinde kullanıcıya hiç zorluk yaşatmadan kullanıcılar işlerini kolayca halletmektedirler.

İNDİR

 

Yorum Yap