1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. İnternet Hız Testi Siteleri – En İyi 10 Hız Testi Sitesi

İnternet Hız Testi Siteleri – En İyi 10 Hız Testi Sitesi

Hız Testi Siteleri

Hızlı internet hepimizin hayali ama gerek alt yapı gerek internet sağlayıcıların oynamaları ile internet hızımız hep düşük kalıyor. Süslü reklamlar ile internet hızından bahseden ISS’lerin doğru söyleyip söylemediklerini anlamamız için ise İnternet Hız Testi yapmamız gerekir. Bunun için en iyi hız testi siteleri listemize bakmanızda fayda var.

Bu yazımızda en iyi yerli ve yabancı hız testi sitelerini sıralayacağız.

SpeedSmart Hız Testi

SpeedSmart Hız Testi
SpeedSmart Hız Testi

Bahsedeceğimiz ilk hız testi sitesi SpeedSmart , İnternet hızınızı test etmek için kurulmuş kullanışlı küçük boyutlu ve Flash gerektirmeyen bir websitedir.

Siteye girdiğinizde yapmanız gereken tek şey Start Speedtest butonuna basmak olacaktır. Site öncelikle IP konumunuzu belirleyecek ardından da Ping, İndirme ve Yükleme hızınızı ölçüp size gösterecektir.

SpeedCheck Hız Testi

SpeedCheck Hız Testi
SpeedCheck Hız Testi

İnternet hızınızı ölçebileceğiniz diğer sitemiz ise SpeedCheck. SpeedCheck ile basit bir şekilde hız testinizi yapabilirsiniz. Ayrıca siteye kayıt olduktan sonra yaptığınız her testin kayıtlarını saklayabilir ve daha sonra bu kayıtları inceleyebilirsiniz.

Ayrıca sitenin mobil uygulamasını indirerek telefonunuzdan da internet hızınızı ölçebilirsiniz. Hız testi uygulamasını buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

İnternet Health Test Hız Testi

İnternet Health Test Hız Testi
İnternet Health Test Hız Testi

İnternet Health Test internet hızınızı ölçmek için kullanabileceğiniz en iyi hız testi araçlarından biridir. Siteye girdikten sonra, bir açılır pencere size hız sağlık testine başlamak isteyip istemediğinizi soracaktır.

Start Test dedikten sonra 5 adımlı testine başlar. Diğer hız testlerinden biraz daha uzun sürse de kaliteli ve reklamsız bir araçtır.

Xfinity Hız Testi

Xfinity Hız Testi
Xfinity Hız Testi

İnternet servis sağlayıcısı Comcast tarafından üretilen Xfinity Hız Testi internet hızınızı kolay ve hızlı bir şekilde kontrol edebileceğiniz tarayıcı tabanlı bir araçtır.

Fast.com Hız Testi

Fast.com Hız Testi
Fast.com Hız Testi

Netflix tarafından desteklenen bir hız testi sitesi olan Fast.com hız sonuçlarını hesaplamak için Netflix sunucularından indirme ve yükleme yapar. Bu işlemin sonucunda internetiniz maksimum hızını hesaplar.

Basit, hızlı ve reklamsız bir araç olan fast.com kullanabileceğiniz en iyi hız testi sitelerinden biri.

Ookla Speedtest Hız Testi

Ookla Speedtest Hız Testi
Ookla Speedtest Hız Testi Siteleri

Ookla Speedtest,  internetteki en popüler hız testi araçlarından biridir. Hem web sitesinden hem de Android ve İOS uygulamasından internet hızınızı ölçebilirsiniz yapmanız gereken tek şey “GO” butonuna basmak.

DSLReports Hız Testi

DSLReports Hız Testi
DSLReports Hız Testi

DSLReports, listemizde yer alan en ayrıntılı hız testi aracıdır. Diğer testler gibi ping, indirme ve yükleme hızınızın dışında bağlantı türünüz gibi diğer bilgileri de size sunar.

TestMy.net Hız Testi

TestMy.net Hız Testi
Hız Testi Siteleri TestMy.net

TestMy.net basit ama etkili bir İnternet hız testi sitesidir. Yükleme ve indirme hızlarını bağımsız olarak test edebilir ve şehir ortalamanızla kıyaslayabilirsiniz.

Yapmanız gereken tek şey Test My İnternet butonuna basmaktır. Testi tamamladığında ayrıntılı bilgileri size gösterecektir.

Türk Telekom Hız Testi

Türk Telekom Hız Testi
Türk Telekom Hız Testi

Türkiye’nin piyasaya en hakim firması olan Türk Telekom firmasının hız testi aracıdır. IP adresinizi ve internet sağlayıcınızı bulmakla işe başlayan araç Ping, Jitter, İndirme ve Yükleme sürenizi en hızlı şekilde hesaplar.

Hıztesti.com.tr Hız Testi

Hıztesti.com.tr Speed Test
Hıztesti.com.tr Speed Test

Son olarak basit, hızlı ve kullanışlı bir araç olan hiztesti.com.tr ‘den bahsedeceğiz. Yerli bir hız testi sitesi olan firma  doğru ve güvenilir bir şekilde 30 saniye içerisinde intenet hızınızı ölçmenize olanak sağlar.

Basit arayüzü ile kullanıcı dostu olan araç mobil kullanımlar içinde uygundur.

Hız testi siteleri listemizden seçeceğiniz araçlarla sizde internet hızınızı ölçebilirsiniz.

Yorum Yap