Google Chrome Türkçe Yapma (Dili Değiştirme) Nasıl Yapılır?

Google Chrome, dünyanın en çok kullanılan popüler tarayıcısıdır. Google Chrome tarayıcısı dünyada pek çok farklı ülkede farklı dillere entegre olmuştur. Herhangi bir devleti olmayan azınlık dillerin dahi desteklendiği herkesin kullanabildiği Google Chrome, ana dilimiz olan Türkçe değilse, nasıl Türkçe yapabilirsiniz? Chrome Türkçe yapma işlemi nasıl yapılır? Hepsi ve daha fazlası bu yazıda, keyifli okumalar dilerim.

Chrome tarayıcısı bilgisayarımıza kurulduğu zaman varsayılan dil ne ise ona göre dili seçiyor ve kurulumunu yapıyor. Bu nedenle bilgisayarınızın işletim sisteminin varsayılan dil ayarı Türkçe değilse, bu yazıda nasıl Türkçe’ye çevirebileceğinizi çok kolay bir şekilde öğrenebileceksiniz. Chrome tarayıcısını Türkçe yapmak için ekstra bir eklenti yüklemenize kesinlikle gerek yok. Çok kolay bir şekilde, Google Chrome üzerinden hızlı adımlarla tarayıcımızı Türkçe yapabiliyoruz. Siz de altta bahsettiğimiz adımları takip ederek, Google Chrome Türkçe yapma işlemini çok kolay bir şekilde halledebilirsiniz.

Chrome Türkçe Yapma Adımları

#1 Google Chrome tarayıcısını açtıktan hemen sonra sağ üst bölümde üst üste üç nokta  gözükmektedir. Buna tıklayınız.

#2 Sonrasında açılan pencerenin hemen en altında bulunan Settings yani Ayarlar seçeneğine basın. Settings sekmesine tıkladıktan sonra hemen en altta Show Advanced Settings sekmesi çıkmaktadır. Bunun Türkçesi ise Gelişmiş Ayarları Göster‘dir.

#3 Bu seçeneğe de tıkladıktan sonra gelişmiş ayarlarda Languages yani Diller bölümünü bulmanız gerekmekte, sonrasında ise, Language And İnput Setting butonuna basmalısınız. Bu bölümün de Türkçe anlamı ise, Dil ve Giriş Ayarları‘dır.

#4 Sonrasında açılan ekranın hemen sol kısmından dillerin arasında Türkçe’yi aratınız. Türkçe varsa Türkçe’ye tıklayınız ve sonrasında, Display Google Chrome In This Language‘yi tıklamalısınız. Bu da, bu Dili Google Chrome’da Görüntüle anlamına gelmektedir.

#5 Eğer Türkçe’yi bulamadıysanız Google Chrome Türkçe yapma işlemini bitirmek için, en altta bulunan Add butonuna tıklayınız. Tıkladıktan sonra açılan ekrandan Türkçe‘yi seçin ve sonrasında OK tuşuna basınız.

#6 Tüm bu işlemlerden sonra Google Chrome Varsayılan Dil Ayarı Türkçe olarak güncellenmektedir. Bu işlemlerden sonra tarayıcınızı artık Türkçe dil destekli bir şekilde kullanabileceksiniz. Yararlı olduğumuzu düşünerek sorununuzun hallolmasını diliyoruz.

Chrome Dili Türkçe Yapma (Videolu Anlatım)

Google gibi görünen ve sizi rahatsız eden Chromium hakkında yazımızdan detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Chromium Nedir, Nasıl Kaldırılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Websitemizin masraflarını karşılamamız için reklam göstermeye ihtiyacımız var. Lütfen reklam engelleyiciyi kapatın veya websitemizi reklam engelleme listesinden çıkarın. Teşekkürler - WebKeyf