1. Ana Sayfa
  2. İnternet
  3. Google Chrome Bildirimleri Kapatma Nasıl Yapılır?

Google Chrome Bildirimleri Kapatma Nasıl Yapılır?

Google Chrome Bildirimleri Kapatma Nasıl Yapılır?

Chrome bildirimleri kapatma gerekli gördüğünüz durumlarda lazım olan ve sürekli yapmadığımız için nasıl yapıldığını unuttuğumuz bir bilgidir. Chrome’da bildirimleri kapatma adımlarını bilgisayar ve telefonlar için açıkladık.

Google Chrome tarayıcısı, günümüzde en çok kullanılan en popüler tarayıcılardan biridir. Bu kadar çok kullanıcıya sahip Google Chrome’un elbette mutsuz ve şikayetçi bir kullanıcı kitlesi var.

Kullanıcıların rahatsızlık duyduğu en önemli problemlerden biri de, kullanıcıların herhangi bir şeyi aratmak için siteye girdiğinde bir kutucuk açılması ve size site ile alakalı bildirimlerin gönderilip gönderilmemesine izin verip vermediğinizin sorulmasıdır. Pek çok kişi bu bildirimlerin sürekli olarak gelmesinden dolayı çok şikayetçi olabilmektedir. Bu sorunu çözmek için, Google Chrome bildirimleri kapatma özelliğini kullanabilirsiniz. Ayrıca Google Chrome Türkçe Yapma (Dili Değiştirme) Nasıl Yapılır? başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Bilgisayardan Chrome Bildirim Kapatma Nasıl Yapılır?

Bilgisayarınız üzerinden Google Chrome bildirimlere izin verilsin mi kutucuğunu kapatmak için ilk olarak Google Chrome anasayfasını ziyaret etmeniz gerekiyor. Sonrasında Google’ın anasayfasının hemen sağ üstünde bulunan üç noktaya tıklamanız gerekiyor. Bu işlemden sonra bu üç noktada karşınıza çeşitli seçenekler çıkacaktır. Bu seçenekler arasında ayarlara girmeli ve en alt köşede bulunan gelişmiş seçeneklere tıklamalısınız.

Bu işlemden sonra Gelişmiş ayarlar bölümünden gizlilik ve güvenlik sekmesine girmeli ve site ayarlarını seçmelisiniz. Site ayarları bölümü size, web sitelerinin sizinle alakalı kullanabilecekleri bilgileri göstermektedir. Site ayarları bölümünden sonra bildirimler bölümünü tıklamalı ve son olarak da bu noktada bulunan çubuğu etkisiz hale getirmelisiniz. Bu bölümde sizlere sitelerin bildirim gönderilmesini engelleyebilir ve sadece belirli siteleri seçerek o sitelerden bildirim alma özelliğini kapatabilirsiniz.

Sitelerin sizlere gönderebilecekleri tüm bildirimleri kapatıp etkisiz hale getirmek istiyorsanız o halde yapmanız gereken birkaç şey daha var. Öncelikle Google’ın sağ üst bölümünde yer alan üç noktaya tıklayın ve sonra da ayarlar bölümüne tıklayın. Daha sonra, gelişmiş seçenekleri seçin ve gizlilik ve güvenlik sekmesi bölümünde yer alan site ayarları seçeneğine tıklamalısınız. Tüm bu işlemlerin sonunda bildirimler bölüme giderek bildirimleri etkisiz hale getirebilirsiniz.

Telefondan Chrome Bildirim Kapatma Nasıl Yapılır?

Öncelikle telefonunuzdaki Chrome uygulamasını açmalısınız, daha sonra ise, adres çubuğunun hemen yanında bulunan diğer ve sonra da Ayarlar’a tıklayın. Sonra site ayarları ve bildirimlere tıklayın. Bu işlemden sonra üstteki ayarı açma veya kapama bölümüne tıklayın. Tüm işlem bu kadar basit.

Yorum Yap