En İyi İngilizce Öğrenme Uygulamaları – Yabancı Dil Uygulamaları

Bir iş sahibi olmak ve kariyer yapmak için ilk adım iş ilanlarını inceleyip uygun bir iş bulmaktır. İlanlara baktığımızda yabancı dil öğrenmenin iş için en başta yer alan şartlardan biri olduğunu görürüz. Bilim ve teknoloji geliştikçe dünya da gelişiyor ve insanlar bu gelişimden yararlanmak için ikinci bir dil öğrenme arayışına giriyorlar, birçoğu da çareyi mobil uygulamalardan buluyorlar. Gün içinde az zaman harcayarak yabancı dil uygulamaları ile yabancı dilinizi geliştirin. İşte sizler için derlediğimiz En İyi İngilizce Öğrenme Uygulamaları;

Busuu

Busuu - İngilizce Öğrenme Uygulamaları
Busuu – İngilizce Öğrenme Uygulamaları

Busuu, günde 10 dakikanızı harcayarak dil öğrenmenizi sağladığını söyleyen ve bunu slogan yapan uygulamalardan (Bunu da başarıyor). Busuu sayesinde bir sürü dilde kelime ve gramer bilginizi geliştirebiliyorsunuz. Ayrıca diğer öğrencilerle sohbet edip kendinizi geliştirebiliyor, istatistiklerinizi geliştirebiliyor ve dili daha akıcı konuşuyorsunuz.

İlginizi Çekebilir: Telefonunuzdaki Varsayılan Uygulamaları Nasıl Değiştirirsiniz?  

Duolingo

Duolingo - Yabancı Dil Öğrenme Uygulamaları
Duolingo – Yabancı Dil Öğrenme Uygulamaları

Duolingo listedeki en beğendiğim uygulama diyebilirim. O dili hiç bilmeseniz dahi size en basitten başlayıp zora doğru giden derslerle o dili benimseniyor ayrıca dinleme ve konuşma bölümleriyle dilinizi geliştiriyorsunuz. Uygulamada yer alan liglerle diğer kullanıcılarla yarışabiliyorsunuz ve böylece rekabet ortamı sizi dil öğrenmeye teşvik ediyor.

Memrise

Memrise- İngilizce Öğrenme Uygulamaları
Memrise- İngilizce Öğrenme Uygulamaları

Memrise, diğer uygulamaların yaptığını yapıyor. Kelime ve cümle bilgisi gelişimi, konuşma ve dinleme becerileri… Ama bunların yanında  gündelik hayatta kurduğumuz cümleleri o dildeki karşılığını da öğreterek daha rahat öğrenmenizi sağlıyor.

İlginizi Çekebilir: LG’nin Telefon Dünyasına Sunduğu 5 Önemli Özellik

Quizlet

Quizlet - Yabancı Dil Uygulamaları
Quizlet – Yabancı Dil Uygulamaları

Kapsamlı bir uygulama olan Quizlet, size dil öğretmenin yanısıra eğer öğrenciyseniz sizin sınavlara hazırlanmanızı sağlıyor. Milyonlarca kullanıcının oluşturduğu çalışma kartları arasından kullandığınız kitabın ilgi ünitesine ait kartları kullanarak kelime bilgilerinizi geliştirebilirsiniz.

WordBit

WordBit- İngilizce Öğrenme Uygulamaları
WordBit- İngilizce Öğrenme Uygulamaları

Adından da anlayacağınız üzere sadece İngilizce öğrenmenizi sağlayan bu uygulama (Diğer dilleri öğreten uygulamaları da mevcut ben İngilizcesi üzerinden anlatacağım) kilit ekranınıza her açtığınızda size bir kelime öğretiyor. Böylece çok sık telefon kullanan birisiyseniz bunun size artısı oluyor. Ayrıca sınav modu ve kelime kartlarıyla öğrenme daha zevkli hale geliyor.

Mondly – Ücretsiz Dil Öğrenin

Mondly - Ücretsiz Dil Öğrenin- İngilizce Öğrenme Uygulamaları
Mondly – Ücretsiz Dil Öğrenin- İngilizce Öğrenme Uygulamaları

Size hızlı şekilde İngilizce öğretmeyi amaçlayan bu uygulama ile İngilizce kelimelerden deyimlere kadar birçok şey öğrenebilirsiniz. Ek olarak toplum içinde nasıl İngilizce konuşacağınızı da öğreten bu uygulama çeşitli aktivitelerle bunu sağlıyor.

İlginizi Çekebilir: En Çok Oynanan Mobil Oyunlar – Android, iOS

 


Bir Yorum

  1. Blarma kelime ezberleme programını da araştırmanızı tavsiye ederim. Harika bir program. İyi çalışmalar dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu