1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. En İyi CRM Programları Nelerdir? – CRM Programı Tavsiyeleri

En İyi CRM Programları Nelerdir? – CRM Programı Tavsiyeleri

En İyi CRM Programları Nelerdir? - CRM Programı Tavsiyeleri

CRM Ne İşe Yarar ve CRM Açılımı Nedir?

CRM (Customer Relationships Management) Türkçesi ile “Müşteri İlişkiler Yönetimi” olarak bilinir. En iyi CRM programları bize neler sağlar? CRM programları holding ve şirketlerin olan veya potansiyel etkileşimde bulundukları müşterileri ile olan ilişkilerini en kısa sürede en faydalı ve en etkin şekilde durumuna getirmek sonrasında ise bu durumu geliştirmek, bir üst seviyelere taşımak için kullanılır.

Günümüz dünyasında ürün merkezli yönetim globalleşme ile birlikte yerini müşteri odaklı yönetime bırakmıştır. Dünyamızda genel bir sorun olan üretim maliyetlerinin artması sonucunda şirketler daha çok bireysel satış pazarlarını tercih ederek, pazarlama kanallarının ne kadar önemli olduğunu bir kez daha kanıtlamışlardır.

İyi bir CRM programı ile firmalar müşterileri ile olan alışveriş verilerini iyi bir şekilde analiz ederek istatistikler sunabilir, sahi olduğunuz müşteriniz ile olan ilişkilerinizi iyi bir seviyede tutarak başka potansiyel müşterilerde kazanmanızı sağlar ve iyi bir CRM Programı teknik altyapı, pazarlama, müşteri, satış ve teknik servis kısımlarından oluşur.

Zoho CRM Programı

Müşteriler tarafından en çok tercih edilen En iyi CRM Programlarından biri olan Zoho CRM, kullanışlı, kolay ve kullanıcı dostu ara yüzü sayesinde kullanıcıların kullanmakta zorluk çekmediği bir CRM yazılımıdır.

Zoho CRM yenilenen ve değişen yapısı ile istediğiniz zaman ayarlarını ihtiyaç durumunuza göre değiştirerek kişiselleştirebilir, zorlu iş süreçleriniz kolaylıkla atlatabilirsiniz. Zoho CRM sadece bir değil beş farklı versiyonu ile işletmenizin büyüklüğü ve özelliklerine göre farklı uygulama paketleri sunmaktadır.

Zoho CRM, PCMag tarafından yapılan 2016 yılı anketinde en iyi CRM Programı seçilmiştir. Zoho CRM ile işletmenizin verilerini Yapay Zeka, Analiz, Entegrasyon, Satış Pazarlama ve Süreç Yönetimi gibi konularında en doğru sonuçlara hatasız bir şekilde ulaşabilirsiniz. Zoho CRM hakkında daha fazla bilgi almak ve fiyatlarını öğrenmek için Cloudyflex’i ziyaret etmeyi unutmayınız.

Salesforce CRM Programı

Salesforce CRM, dünya genelinde Zoho CRM ile en iyi CRM Programları listesinde liderlik için savaşmaktadır. Salesforce G2 World’un 2016 yılında yayınladığı raporda 2016 kışının en kaliteli CRM Programı seçilmiştir.

Salesforce sadece müşteri ilişkileri yönetiminde değil online yazılım kiralama iş modelinin öncüsüdür. Kendi sloganı olan “Müşteri Başarı Platformu” ile saha satış ekibi idaresi, satış sonrası servis yönetimi ve dijital pazarlama imkanları ile şirketinizi bulunduğunuz konumdan çok daha yüksek yerlere çıkarabilirsiniz. Salesforce yılda 3 kez yenilenerek kendisini ve şirketinizi hiçbir yenilikten mahrum bırakmamaktadır.

HubSpot CRM Programı

CRM programı tavsiyelerimizden bir diğeri olan HubSpot CRM, diğer yazılımlarda olduğu gibi bütün işlem ve işlerinizi tek bir merkez üzerinden yönetmenize olanak sağlar. Tek bir merkez üzerinden işlerinizi yürütme durumunda zamandan tasarruf etmenizi, etkinliğinizi arttırarak sistematik adımlar sırasında başarınızı ve kazançlarınızı en üst seviyeye çıkaracaktır.

HubSpot içerisinde bulunan içerik optimizasyonundan tutun entegrasyonlara, satış ölçümlemelerine, pazarlama platformlarında analizler ve raporlamalara kadar birçok seçenek sunmaktadır. HupSpot CRM hakkında daha fazla bilgi almak ve fiyat listesini öğrenmek için resmi sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

Microsoft Dynamics CRM

CRM programları listemize Microsoft Dynamics CRM ile devam ediyoruz. Microsoft gibi yazılımı dünyaya yayan bir şirketin CRM programına sahip olmadığını düşünmek yanlış olur.

Microsoft CRM ile müşteri ilişkilerini, satış ve pazarlama hizmetlerini tek bir sistem üzerinden işlerinizi yönetmenizi sağlayan bulut tabanlı bir yazılım çeşididir.

Satış takibi, kampanya yönetimleri, bayi yönetimi, sosyal medya takibi, call center sistemi, satış sonrası müşteri hizmetlerinin yanında işletme ve ekonomi ile ilgili olan birçok yasayı da içerisinde barındırarak işlerinizi kanunlara yönelik yapmanıza yardımcı olmaktadır. Microsoft Dynamics CRM Türkiye’de en çok memnun kalınan ve kullanılan CRM Programıdır.

Pipedrive CRM Programı

Pipedrive CRM, endüstri mühendisi mantığı ile en kısa zamanda en az efor harcayarak en fazla ürünü elde etme şeklinde çalışmaktadır.

Küçük ve orta derecedeki şirketler için göz bebeği olan Pipedrive şirketlerinizin verilerini en sade, en yalın hale getirerek nerede doğru adımlar attığınızı hangi süreçte nerelerde hata yaptığınızı size birden çok şekilde istatistiksel, grafiksel ve raporlama süreçlerinde şirketinizi geliştirme açısından sizlere sunmaktadır.

Ara yüzünün özelleştirilmesi seçeneği ile kişisel hale getirilmesini sağlayarak işlerinizi normalden çok daha kısa sürede bitirip, verimliliğinizi ve etkinliğinizi arttırabilirsiniz. Son yazılımla birlikte en iyi CRM programları listemize son veriyoruz.

Nasıl Yapılır?

 

Yorum Yap