Adsense Onaylatmak İçin En Önemli 5 Unsur

Günümüzde birçok noktada Google Adsense kullanımı sayesinde YouTube ve Google reklamları üzerinden elde ettikleri gelirler ile zengin olanların hikayesini görüyorsunuz. Ancak bu hikayelerin çoğunda aslında gerçeği yansıtmayan bazı noktalar bulunuyor. Çünkü adsense onaylatmak açısından Google son dönemlerde bu politikalar için çok hassas davranıyor. Özellikle özgün içeriklere sahip olmayan sitelere neredeyse hiç imkan tanımıyor.

Aslında Google bu uygulamaları çok hassas bir hale getirmek ile birlikte doğru bir tercih gerçekleştiriyor. Eğer Google Adsense uygulamaları sayesinde gelir elde etmek istiyor ve Adsense başvurusu yapmanıza rağmen her seferinde ret yanıtı alıyorsanız, Adsense onaylatmak açısından bazı bilgilere sahip olmanız gerekiyor.

Özgün İçeriklere Sahip Olmak

Özgün içerik ilk aşamada en önemli kıstas olarak kopya kullanılmadan oluşturulan içeriktir. Ancak yine de hiçbir kopya kullanmadan sadece yazarın kendi fikirleri ve bilgileri ile oluşturulan bir içerikte dahi kelime sayısı ve içerik kalitesi de önemlidir. Yani ister 100 kelime ister 1000 kelimelik bir özgün yazı metin olarak kullanıcılara okuma anlamında bilgi vermeli ve kullanıcıyı tatmin etmelidir.

İçerik Miktarı

Sitenizde genel kapsam ile ilgili açıklayıcı ve yeterli sayıda içerik mutlaka bulunmalıdır. Bu kapsamda genel olarak minimum 100 gibi bir içeriğe sahip olmanız gerekir. Hatta bu 100 içerik mutlaka özgün olmalı ve SEO uyumlu şekilde hazırlanmalıdır.

Tema SEO İlişkisi Nasıl Olmalıdır?

Genellikle birçok kişi tarafından Adsense hesabının onaylanmaması konusunda tema sorunları bulunduğu dile getirilmektedir. Tema, SEO çalışmalarında içerik için çok önemli bir ayrıntı oluştursa da aslında Adsense üzerinde çok büyük bir etkisi bulunmaz. Ancak çok kötü bir tasarım ile hazırlanmış bir içerik Adsense onaylatmak için olumsuzluk oluşturabilir. Ayrıca beğendiğiniz bir temanın ismini bilmiyorsanız öğrenmek için Bir Sitede Hangi WordPress Teması Kullanılmış Öğrenme başlıklı yazımızdan faydalanabilirsiniz.

İçeriklerde SEO Katkısı

İçerik hazırlarken SEO kurallarına dikkat ederek yazım gerçekleştirmek önemli bir katkı sağlar. Yani başlık kullanımını düzenli ayarlamak, anahtar kelimeleri doğru yerlerde ve doğru sayı ile kullanmak Google üzerinden ziyaretçi trafiği sağlayacaktır. Bu kapsamda Adsense onaylatmak için içerikler en az 300 kelime olmalı, imla hatası gerçekleştirmemeli ve kullanılan resim boyutları doğru boyutlar ile seçilmelidir.

Adsense İle Organik Hit Arasında İlişki

Sitenizde bulunan içerikler tamamen özgün olsa ve temalar doğru seçilip, SEO uyumlu yazılar sağlansa dahi Google üzerinden organik hit aldığınız koşulda Adsense onayı mümkün olacaktır. Bu maddelerin her biri Adsense onaylatmak için aslında çok basit ayrıntılar oluşturmaktadır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu